< meta name = "wot-verification" content = "03a0126b17fe828214fd" / > Yatalak Hasta Bakıcısı Evde Hastanede Yatalak Hasta Bakıcısı

Yatalak Hasta Bakıcısı

Yatalak Hasta Bakıcısı” Mı Arıyorsunuz ?

“yatalak hasta bakıcısı” hastaların fizyolojik ve psikolojik durumlarına uygun bakım programları Yatalak hastalara uygun tecrübeli sağlık çalışanlarımız ile 7/24 bakım işlemleri yapılmaktadır.

Yatalak Hasta Bakıcısı

Yatalak Hasta Bakımı: Belirli bir yaştan sonra maalesef ki insan fizyolojisi ve bağışıklık sistemi zayıflıyor. Zamanla kronik hastalıklar baş gösteriyor. Tabi ki kimse yatağa bağımlı hasta olarak hayatına devam etmez. İnsan sosyal bir canlıdır. Bu nedenle sosyal hayatı, kendi sağlığı sebebi ile, kısıtlanmış bir birey psikolojik olarakta etkilenmektedir. Psikolojik olarak çöküntüde olan bir hastanın iyileşme süreci de uzamaktadır.

  1. Yatılı hasta bakıcısı haftanın 6 günü 24 saat hastasıyla beraber yaşarken, haftada bir gün 24 saat izin kullanmaktadır
  2. İzin Konusu Çalışan ile İşveren Arasında Uygun Görülürse 12 saat Gündüzlü Çıkıyorlar.
Yatalak Hasta Bakıcısı
Evde Hastanede Yatalak Hasta Bakıcısı” mı Arıyorusunuz Sağlıklı bir insanın bile uzun süre yatakta olması onun ruh sağlığını etkilemektedir. Bir de aylarca hatta yıllarca yatağa bağımlı yaşadığınızı düşünün! Bu durum her birey için çekilmez bir hal alırdır. “Yatalak hasta bakıcısı” bakımı son derece sabır ve önem gerektiren bir işlemdir. Yatağa bağımlı yaşlı hasta bakımı konusunda profesyonel sağlık çalışanları tarafından yapılması gerekmektedir.

Yatağa bağımlı hastanın; yattığı yatağından yediği yemeğe, kullandığı ilaçlardan rehabilitasyon programına kadar özen gösterilmesi gerekmektedir. Yatalak yaşlı hastanın kendi birçok ihtiyaçlarını karşılayamaması sebebi ile devamlı profesyonel bakıcıya ihtiyaç duymaktadır. Yatalak hastalarda kronik hastalıklar bulunduğundan ilaçlarının düzenli takip edilmesi, öğünlerini ve ara öğünlerini düzenli alması gerekmektedir.

“yatalak hasta bakıcı

“yatalak hasta bakıcı” hastaların fizyolojik ve psikolojik durumlarına uygun bakım programları Yatalak hastalara uygun tecrübeli sağlık çalışanlarımız ile 7/24 bakım işlemleri yapılmaktadır.

Yatalak hasta bakımında dikkat edilmesi gerekenler;

Hastada sonda veya katater takılı ise her gün kontrol etmek.
Hijyen sağlığına önem vermek adına yatalak hastanın yatağını düzenli çarşafını değiştirmek ve kontrol etmek
Normal yolla beslenen hastalara zamanında yemeğini vermek
Bilinci kapalı hastalara özel tedavi programları uygulamak
Deri kurumasını önlemek için düzenli nemlendiriciler sürmek
Yatalak hastalardaki kas ve iskelet zayıflamalarına karşın düzenli fizik tedavi uygulamak
Hastaya özel rehabilitasyon programları uygulamak
Yatağa bağımlı hasta bakımında fizyolojik bakımların yanında sosyolojik ve psikolojik destek de son derece önemlidir. Bilinci açık hastaların sosyolojik durumları değerlendirilerek onlar ile küçük uğraşlar gerçekleştirmek hastanın ruh sağlığı açısından çok önemlidir.

Tüm bu maddeler ve daha da fazlası, hastamızın daha sağlıklı olmasını sağlayacak; temel ihtiyaçlarını giderebileceği ve her an iletişim kurabileceği profesyonel, samimi ve güvenilir bir yardımcı için yatılı hasa bakıcı hizmeti önemlidir.

Yatalak hasta bakımı için bizleri arayabilirsiniz. İletişim bilgileri için.